Jak vidět Jižní Afriku za 7 dní

Jižní Afrika je rozmanitá a krásná země, bohatá na kulturu a historii. S tolika k vidění a dělání může být zdrcující naplánovat si výlet, který vám umožní zažít to nejlepší z toho, co země nabízí. S pečlivým plánováním však můžete vidět hodně z Jižní Afriky za pouhých sedm dní.

1. den: Přílet do Johannesburgu

Začněte svůj výlet v Johannesburgu, největším městě Jižní Afriky. Johannesburg je známý svou živoucí kulturou a historií a také svou rolí v boji proti apartheidu. Navštivte Muzeum apartheidu, kde se dozvíte více o pohnuté minulosti země, a poté se vydejte do módních čtvrtí Maboneng nebo Braamfontein, kde zažijete moderní stránku města.

2. den: z Johannesburgu do Kapského Města

Vydejte se brzy ráno do Kapského Města, druhého největšího města v Jižní Africe a oblíbené turistické destinace. Kapské Město je domovem mnoha ikonických památek, včetně Stolové hory, která nabízí úchvatný výhled na město a oceán. Vyjeďte lanovkou na vrchol hory a poté zamiřte do Victoria & Alfred Waterfront za nákupy a stravováním.

3. den: Prohlídka Kapského poloostrova

Strávte den prohlídkou Kapského poloostrova. Scénická jízda z Kapského Města na Mys Dobré naděje je nutností. Cestou projedete malebnými městečky Hout Bay a Kommetjie a můžete si udělat výlet lodí za tuleni na ostrově Duiker. Na Mysu Dobré naděje budete svědky místa, kde se setkávají Indický a Atlantský oceán.

4. den: Winelands a Stellenbosch

Udělejte si jednodenní výlet do vinařské oblasti, která se nachází kousek od Kapského Města. Region je známý svými krásnými vinicemi a vynikajícími víny. Navštivte půvabné městečko Stellenbosch a užijte si ochutnávku vín v některém z místních vinařství.

5. den: Kapské Město do Krugerova národního parku

Leťte do Krugerova národního parku, jednoho z nejlepších míst v Jižní Africe, kde můžete vidět divokou přírodu. Park je domovem široké škály zvířat, včetně velké pětky: lvů, leopardů, slonů, buvolů a nosorožců. Vydejte se na safari, abyste viděli tato zvířata v jejich přirozeném prostředí, a mějte oči na stopkách pro další zvířata, jako jsou žirafy, zebry a krokodýli.

6. den: Krugerův národní park

Strávte den prohlídkou Krugerova národního parku. Udělejte si ranní a odpolední hru, abyste viděli co nejvíce divoké zvěře. Můžete se také vydat na procházku s průvodcem, abyste se dozvěděli více o flóře a fauně parku.

7. den: Krugerův národní park do Johannesburgu

Udělejte si časný ranní let do Johannesburgu a před odletem domů si udělejte čas na odpočinek.

Sledováním tohoto itineráře budete moci vidět to nejlepší, co Jižní Afrika může nabídnout, od živé kultury a historie Johannesburgu až po přírodní krásy Kapského poloostrova a Krugerův národní park. Nezapomeňte být flexibilní, protože počasí a provoz mohou někdy změnit plány. Také si dopřejte dostatek času na to, abyste si užili každou destinaci, stejně jako na pohyb, nepřeplňujte plán, pamatujte, že jste na dovolené!

Never Miss Another Flight Deal

Turn on notifications to be the first to know when a new deal is added and save up to 90%!