Top 5 měst k návštěvě v Německu

Německo je země plná historie, kultury a krásných měst k návštěvě. Od rušné metropole Berlína až po svérázné kouzlo Bavorska si každý najde něco, na co se může těšit. Zde je 5 nejlepších měst k návštěvě v Německu.

Berlín

Berlín, hlavní město Německa, je město plné historie a kultury. Od Braniborské brány až po Berlínskou zeď není v této rušné metropoli nouze o co vidět a dělat. Kromě historických památek se Berlín může pochlubit také vzkvétající scénou současného umění a rušným nočním životem.

Mnichov

Mnichov se nachází na jihu Německa a je hlavním městem spolkové země Bavorsko. Mnichov, známý svou krásnou architekturou, je domovem mnoha slavných budov včetně Frauenkirche a Nymphenburg Palace. Město také každoročně hostí slavný pivní festival Oktoberfest, který přitahuje návštěvníky z celého světa.

Hamburg

Hamburk je druhé největší město v Německu a nachází se na severu země. Hamburk, známý svým přístavem a námořním dědictvím, je také domovem mnoha krásných parků a zahrad, stejně jako četných muzeí a uměleckých galerií. Koncertní sál Elbphilharmonie je jedním z vrcholů v Hamburku, který nabízí nádherný výhled a koncert.

Heidelberg

Toto okouzlující město ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko je známé svými malebnými středověkými uličkami, krásným hradem a slavnou univerzitou. Heidelberg je skvělou destinací pro ty, kteří se zajímají o kulturu a historii, a jeho úzké dlážděné uličky a hrázděné domy dodávají městu okouzlující a zvláštní atmosféru.

Frankfurt

Frankfurt se nachází ve spolkové zemi Hesensko a je jedním z nejdůležitějších finančních a obchodních center v Evropě. Navzdory svému statutu hlavního města se Frankfurt může pochlubit také řadou kulturních atrakcí včetně frankfurtské katedrály a muzea Städel. Má také řadu parků a zahrad, takže je skvělou destinací pro ty, kteří chtějí uniknout shonu města.

Každé město v Německu má svůj jedinečný charakter a kouzlo a všechna stojí za to navštívit. Ať už vás zajímá historie, kultura, nebo si jen chcete užít krásné město, Německo má co nabídnout.

Závěrem lze říci, že Německo má rozmanitou škálu měst, která nabízejí něco pro každého. Od historického významu Berlína po živý Oktoberfest v Mnichově, existuje nespočet důvodů, proč Německo navštívit. Okouzlující středověké město Heidelberg, rušný Hamburk a finanční centrum Frankfurt, všechna tato města nabízejí jedinečné zážitky, díky nimž musí navštívit každý cestovatel.

Never Miss Another Flight Deal

Turn on notifications to be the first to know when a new deal is added and save up to 90%!